Sposób na funkcjonalnie urządzony salon

Dom
Sposób na funkcjonalnie urządzony salon

Materiał Partnera

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Salon jest pomieszczeniem, które ma do spełnienia wiele zadań. Często na niewielkiej przestrzeni musimy zmieścić wiele mebli i sprzętów, a każdy z nich jest niezbędny i ma do spełnienia ważną funkcję. W salonie przyjmujemy gości, spożywamy posiłki, oddajemy się rozrywce i odpoczynkowi. Każda z tych aktywności wymaga innych warunków i… mebli. Salon warto więc podzielić na kilka stref, z których każda będzie miała inne przeznaczenie – w ten sposób unikniemy aranżacyjnego chaosu.

Stolik RTV – praktyczny i estetyczny

Jednym z najważniejszych mebli jest stolik RTV do salonu, który często ma więcej niż jedno, podstawowe przeznaczenie. Ustawiamy na nim telewizor i sprzęt grający, ale także dekoracje czy lampkę nocną. Stolik wyposażony w szuflady pozwala ukryć ważne, ale mało dekoracyjne drobiazgi, a otwarte półki mogą służyć do przechowywania rzeczy, które chcemy mieć zawsze pod ręką, jak na przykład piloty. Znaczenie ma także design tego mebla, ponieważ zazwyczaj ustawiamy go w centralnym punkcie pokoju.

Nowoczesne stoliki w stylu loft

Stoliki RTV do salonu mogą mieć też różne wymiary. Ich długość powinniśmy dopasować do wielkości salonu, a wysokość tak, aby telewizor (podczas oglądania) znajdował się na wysokości naszych oczu. Nowoczesne stoliki są produkowane w wielu popularnych obecnie stylach. Do mieszkania zaaranżowanego industrialnie są przeznaczone między innymi stoliki wykonane z drewna w odcieniu rustykalny brąz, znajdujące się w asortymencie sklepu Emwomeble. Mają one prostą formę i krótkie nóżki, dzięki czemu sprawdzą się doskonale w wielu aranżacjach.

Stoliki w klasycznej czerni

Do mieszkań w stylu loft, ale też nowoczesnych i minimalistycznych, doskonałe będą czarne stoliki pod telewizor. Ustawione na tle jasnej lub ozdobionej wzorzystą tapetą ściany będą robiły spektakularne wrażenie. Jasne stoliki to doskonały wybór do wnętrz w stylu skandynawskim, a także nowoczesnych czy boho. Stoliki, w których ciemne elementy łączą się z jasnymi, pomogą nam z kolei urozmaicić monotonny salon. Oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki jest o wiele przyjemniejsze, jeśli czujemy się zrelaksowani. W osiągnięciu tego stanu pomogą nam z pewnością wygodne meble wypoczynkowe.

Twój ulubiony fotel z podnóżkiem

W salonie warto mieć ulubiony fotel, który zapewni nam komfort podczas relaksu we własnych czterech ścianach. Nowoczesny fotel z podnóżkiem to produkt dla osób wymagających. Podnóżek może też pełnić funkcję pufa do siedzenia, gdy na przykład w większym niż zwykle gronie będziemy oglądać telewizję. Salon to pomieszczenie wielofunkcyjne, ale służy przede wszystkim do relaksu i wypoczynku, dlatego wygodny fotel gra w nim znaczącą rolę. Zawsze modny, elegancki i praktyczny uszak sprawdzi się doskonale w salonie, bez względu na to, w jakim stylu został urządzony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*