Ekologiczne rozwiązania do kuchni

Ekologiczne rozwiązania do kuchni
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dzisiaj ekologia jest ważną częścią w każdym domu. Ekologiczne rozwiązania powinny znaleźć się nie tylko na zewnątrz, ale również w środku mieszkania. Zobacz, co warto wprowadzić do swojej kuchni. 

Mniej opakowań

Materiałami naturalnymi, które doskonale sprawdzą się do przechowywania żywności, są len, bawełna, drewno i wiklina. Warto o nich pomyśleć, aby zlikwidować szkodliwą folię. Zero waste pokazuje nie tylko jak żyć bez śmieci i dbać o naszą planetę, ale także jak stworzyć zrównoważony dom. To sprawdzi się w twojej kuchni: 

  • Woreczki na warzywa i owoce — dzięki nim kupisz tyle owoców i warzyw na kilogramy, ile będziesz chciał. Pamiętaj, tylko aby zawsze mieć je przy sobie i całkowicie zrezygnować z oferowanych przez sklep foliówek. 
  • Drewniane skrzynki do przechowywania — plastikowe wiaderka zastąp skrzynkami z drewna. Z łatwością będziesz mógł je naprawić, a ponadto budulec ten zapewnia lepsze warunki dla przechowywanych warzyw i owoców. 
  • Pojemniki spożywcze — dzięki nim pozostałości z obiadu będą smaczne także na drugi dzień. 
  • Lunch boxy — pakując drugie śniadanie do pojemników wielokrotnego użycia, twój kosz będzie zapełniać się wolniej, a kanapki zawsze będą świeże i smaczne.

Woskowijki to kolejny produkt, o którym warto tutaj wspomnieć. Jest to woskowa owijka — ścierka bawełniana, która została zabezpieczona specjalną mieszanką. Jej główny składnik to wosk pszczeli. Chroni on nie tylko przed wilgocią, ale pozwala także na dłuższe utrzymywanie świeżości potraw, które przechowujesz w takiej ścierce.

Dobre nawyki żywieniowe

Jedząc i pijąc, także bez problemu możesz przestrzegać zasad zero waste. W pierwszym kroku warto zrezygnować z butelek PET na wodę. Jeśli pomyślisz o górze śmieci, którą wytworzy czteroosobowa rodzina, pijąc tylko samą wodę, włos może stanąć dęba. Rezygnując z takiej drobnostki, już wchodzisz w ekologiczne życie. W twojej kuchni znaleźć się powinny:

  • Dzbanki filtrujące wodę — bezpośrednio do nich możesz wlać wodę z kranu. Dzięki znajdującemu się w środku filtrowi, woda stanie się smaczna, klarowna i bez zapachu. 
  • Butelki z filtrem — będą doskonałą opcją, gdy wychodzisz z domu czy to do pracy, czy szkoły, a nawet na spacer i wycieczkę. Możesz zabrać je wszędzie, ponieważ wystarczy tylko dostęp do wody z kranu. 
  • Bateria kuchenna z filtrem — umożliwi ci picie wody prosto z kranu, gdy zamontujesz go bezpośrednio pod zlewem. Wystarczy aż na 6 miesięcy.

Słomki ekologiczne to element, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Warto zabierać je także ze sobą do kina lub restauracji. 

Zdjęcie główne: pexels.com/SHVETS production

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*